YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 BİLSEM Öğrenci Tanılama İş ve İşlemleri

16/11/2017
2017-2018 BİLSEM Öğrenci Tanılama İş ve İşlemleri

 

2017-2018 eğitim-öğretim yılında Bilim ve Sanat Merkezlerine alınacak özel yetenekli öğrencileri belirlemek üzere sınıf öğretmeni tarafından aday gösterilen öğrencinin velisi; uygulama ücreti olarak KDV dâhil 50 TL’yi (elli Türk lirası) 13‐29 Kasım 2017 tarihleri arasında yatıracaklardır.

 

  • MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankasından herhangi birine kurumsal tahsilat programı aracılığıyla yatırılabilir.
  • Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası ya da Halk Bankası ATM’lerinden, Vakıflar Bankası internet bankacılığı, Halkbank internet bankacılığı, Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden yatırabilir.
  • Vakıflar Bankası şubeleri üzerinden yatırılabilir.
  • Ayrıca, tüm banka kredi kartları ile https://odeme.meb.gov.tr/ internet adresinden ödeme yapılabilir. (Not: Ödeme ekranındaki yönlendirmeler dikkatlice okunarak takip edilmelidir. 

 

Tablet bilgisayarla yapılacak grup tarama uygulamasına ilişkin örneklerin yer aldığı BİLSEM 2018 Grup Tarama Sistemi Tanıtım Sürümü hem Android hem IOS platformlarında yayınlanmış durumda. Öğrencilerin uygulamayla grup tarama sistemindeki ekran görüntüleri hakkında bilgi edinebilecekleri ve sorularla ilgili pratik yapabilecekler.

 

Bilsem 2018 Grup Tarama Sistemi Tanıtım Sürümü”nde soruların cevaplanma şeklini anlatan 3 adet animasyon, 3 adet alıştırma ve 16 soru bulunmaktadır. Her soruyu belirli bir süre içinde cevaplamanız gerekmektedir. Sürenin son 10 saniyesi sağ üst köşede gösterilecek ve süre azalarak bitecektir. Süre bitiminde cevap verilmez ise sonraki soruya otomatik olarak geçilecektir.

 

Animasyonlar ve sorular grup tarama sorularının benzeri veya kapsadığı konular değildir. Uygulama, sadece grup tarama sistemindeki ekran görüntüleri hakkında bilgilendirme ve cevaplamada pratiklik kazandırma amaçlıdır.

 

Uygulama ekranında denemeler yaparak öğrencinin sisteme hazırlanmasının amaçlandığı “Bilsem 2018 Grup Tarama Sistemi Tanıtım Sürümü” hem Android hem IOS platformlarında  yayındadır. Tanıtım sürümü aşağıdaki bağlantılardan ya da ilgili cihazların marketlerinden indirilebilir.

 

            Tanılama sürecine aday gösterilen "şehit ve gazi çocukları ile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında kalan öğrencilerimiz" için ücretin yatırılmaması ve aday gösterilen öğrenci bilgilerinin aşağıda bulunan form´a işlenerek okul müdürlükleri tarafından Müdürlüğümüze gönderilmesi gerekmektedir.

 

2017-2018 Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama Kılavuzu

Bakanlık Yazısı

Okul Müdürlüklerince Doldurulacak Form

 

 

Android için DynEd App Google Play (Android) Sürümü
iPad ve iPhone için DynEd App

Apple Store (IOS) Sürümü

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.