YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlik Programı Düzenleniyor

12/07/2019
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlik Programı Düzenleniyor

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik günü kapsamında: 

15 Temmuz Saat 11:00'de Yalova Şehit Mezarlığını ziyaret, Saat 12:00'de Aziz Şehitlerimiz için Yalova Merkez Camii'nde Mevlid-i Şerif okunması, Saat: 13:30'da Cevdet Aydın Parkı'nda 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı fotoğraf sergisi açılışı, Saat 19:30'da Deprem Anıtı önünden başlayarak 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'na kadar Mehteran Takımı eşliğinde yürüyüş, Saat 20:00'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü programı yapılacaktır. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" münasebetiyle yaptığı açıklamada; Büyük milletlerin, büyük destanları vardır. Vatanına, bayrağına sahip çıkan aziz milletimiz, şehid ve gazilerimiz; 15 Temmuz'da bir kez daha bayrağa asil rengini kazandırmış, aziz ecdadımıza yaraşır yeni bir diriliş destanı yazarak gelecek nesillere, ibret ve kahramanlıklarla dolu bir demokrasi mirası bırakmıştır. 

15 Temmuz, büyük Türk milletinin en büyük destanlarından birinin adıdır. 

 15 Temmuz, canlarla ödenen bir destanın adıdır. 

Canlarla ödenen bedel milletin yüreğinden asla silinmez. 

" Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez." diyen İstiklal şairimizin dediği gibi 15 Temmuz gecesi milletimizin ne tank, ne uçak ne de tüfekle asla durdurulamayacağının en güzel örneğidir. 

O gün milletin iradesinin üstünde hiçbir güç tanımayan Türk milletinin devletinin yanında yer alarak tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir mücadele örneği göstererek demokrasisine, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmıştır. 

Devletine karşı yapılacak her türlü saldırıya karşı birlikte hareket etme iradesini sağlam bir şekilde ortaya koymuştur. Bizlere düşen yaşanan olaylardan ders çıkararak geleceğin Türkiye'sinin inşasında adımlarımızı sağlam atmaktır. Çocuklarımıza, gençlerimize 15 Temmuz'u anlatmak o ruhu yaşayarak demokrasiyi ve millet iradesine saygıyı içselleştirmeleri adına çalışmalar yapmak bizim için bir vatan ödevidir. 

Eğitim camiası olarak, cennetmekân şehitlerimizi ve onların öncülüğünde yazılan 15 Temmuz destanını asla unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz ruhunu ortaya koyacak şuurda gençler yetiştirmek için maarif ordusu olarak bunun mücadelesini vereceğiz. 

Rabbim, hainlere bir daha fırsat vermesin. Aziz vatanımızda şanlı bayrağımız ilelebet var olsun. 

Bu vesileyle, 15 Temmuz'un üçüncü yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti yaşadığı sürece minnetle anılacak olan 15 Temmuz şehitlerimize ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. 

15 Temmuz'un karanlık gecesini yüzlerinin akıyla aydınlığa dönüştüren necip milletimizin de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutluyorum." Diyerek tüm halkımızı etkinliklere katılmaya devam etti.


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri Programı için tıklayınız

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.