YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

12/03/2020
12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Ali TOSUN, vatan şairi Mehmet Akif ERSOY' un İstiklal Marşı'nda; milletin tarih boyunca yaşadıklarını, kahramanlıklarını, manevi değerlerini ve vatan sevgisini en anlamlı biçimde anlattığını belirtti.

Tarihte eşi görülmemiş bir diriliş destanı, bir ulusun yüreğindeki iman gücü, vatan sevgisiyle, küllerinden doğuşunun, bağımsızlığa olan tutkusunun, inancının destansı dile getirilişinin, mısralarla yüreklerimize mühürlendiği İstiklal Marşı'mızın kabulünün 99. Yıldönümünde milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY' u rahmet ve minnetle anıyoruz.

Her kıtasında iman tazeleten, her mısrasında ecdada rahmet okutan, her kelimesinde ruhumuzu aydınlatan İstiklal Marşı'mız, milli bilincimizin ve hürriyetimizin en güzel ifadesidir. Milletimizin her ferdinin yüreğinde taşıdığı milli mücadele ruhu kalplerimizi birleştirdiği sürece, millet olarak karşılaştığımız her tür zorluğun üstesinden gelerek istiklal ve istikbal mücadelesini daha büyük başarılarla sürdüreceğimizin göstergesidir İstiklal Marşı.

Vatan şairimiz Mehmet Akif ERSOY "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" derken verilen mücadelenin büyüklüğünü, milletimizin zor şartlar altında gösterdiği kahramanlığı ifade etmiştir.

Bu düşüncelerle İstiklal Marşı'mızın kabul edilişinin 99. Yıldönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını ve İstiklal mücadelemizi destansı ifadelerle kaleme alarak ölümsüzleştiren, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.