YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1000 Okul Projesi Kapsamında Beden Perküsyon Atölye Çalışmaları Başlıyor

19.08.2021
1000 Okul Projesi Kapsamında Beden Perküsyon Atölye Çalışmaları Başlıyor

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi  kapsamında BİLSEM paydaşlığında öğrencilere yönelik Beden Perküsyon eğitimleri başlıyor.

Bakanlığımızın okullar arası başarı farklarını azaltmak ve mesleki eğitimi güçlendirmek için "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında somut adımlar atılmaya devam ediliyor.

Yalova'mızda belirlenen 4 okulun alt yapısının güçlendirilmesinden eğitim ortamlarının zenginleştirilmesine kadar çok sayıda destek kapsamında çalışmalar yapılıyor.

Bu proje kapsamında 4 okuldan toplam 20 öğrencimize yönelik BİLSEM Müzik öğretmenleri tarafından Beden Perküsyon atölye çalışması Cumartesi başlıyor. 

Beden Perküsyon çalışması Haziran ayına kadar devam edecek. 

 

Beden Perküsyonu Ritim Atölyesi aktivitesini nasıl yapılıyor? 

Bu programdaki esas hedef, katılımcıların kendi bedenlerinden sesler çıkartarak bir ritim oluşturması. Bunun çeşitli yolları var: 

- Ayakları yere vurarak

- Bacaklara vurarak 

- El çırparak 

- Parmak şıklatarak 

- Göğüse vurarak

 

Atölyelerde (workshop) önce el, ayak, bacak, göğüs ve parmaklarını kullanarak çeşitli eğlenceli egzersizlerle ısınmaları sağlanacak. Sonra öğrenciler, aktivite boyunca vücutlarından ritimler oluştururken eğitmenimiz de onlara a go go, cowbell, marakas, tef, clave, surdo gibi enstrümanlarla veya metronomla eşlik edecek.

21-03-2021

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.