YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova Halk Eğitimi Merkezi Projesi Hayat Boyu Öğrenmede İyi Uygulama Örneği Seçildi

17/02/2020
Yalova Halk Eğitimi Merkezi Projesi Hayat Boyu Öğrenmede İyi Uygulama Örneği Seçildi

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlarda uygulanan, hayat boyu öğrenmeye katılım oranlarını artırmaya yönelik teşvik edici, ilham verici ve özgün örnekler "Hayat Boyu Öğrenmede İyi Uygulama Örnekleri" başlığı altında yayınlanmaktadır.

Bu yıl üçüncüsü yapılan çalışmaya tüm kurumlarımızdan toplam 128 iyi uygulama örneği incelemiş ve 11 tanesi yayınlanmaya değer bulunmuştur.

Bu kapsamda Yalova Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan Huzurevi Tiyatro Kursu'nda "Dünden Bugüne" isimli oyun özgün bir örnek olduğu için İyi Uygulama Örneği seçilmiştir.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Yusuf Büyük: "Toplumsal değerlerimize, kültürümüze yönelik kuşakları bir araya getiren, yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi daha aktif olması ve yaşama bağlı kalmalarını sağlamak adına özgün bir örnek olduğu için yayınlanmaya değer bulunduğunu belirtmiştir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Hayat Boyu Öğrenmede İyi Uygulama Örnekleri" çalışmasına seçilen Huzurevi Tiyatro Kursu ve sergilediği oyun için Yalova Halk eğitim Merkezi Müdürü başta olmak üzere, müdür yardımcıları, öğretmenleri ile çalışmada emeği geçen kursiyer ve usta öğreticilerine teşekkürlerini sunarak başarılar diledi.


17-02-202017-02-202017-02-202017-02-2020Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.