YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yalova" Eğitim Projeleriyle Fark Attı

19/06/2018
"Yalova" Eğitim Projeleriyle Fark Attı

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN tamamlanan eğitim öğretim yılında ilimiz genelinde akademik başarıdan sosyal, sportif ve sanata, başarılı bir dönem geçirildiğini ifade etti.

“Ortak Değerleri Özümsemiş, Sevgiyi, Kardeşliği ve Paylaşmayı Seven Öğrenciler”

Akademik başarının yanında çocuklara milli ve manevi değerlerin de anlatılmasının önemli olduğunu ifade eden Müdürümüz; ortak değerleri özümsemiş, sevgiyi, kardeşliği ve paylaşmayı seven öğrenciler yetiştirmenin her şeyden daha önemli olduğunu söyledi.

Öğrencilerin beklentileri ve talepleri ile ilgili sürekli araştırmalar yaparak, çıkan sonuçlar doğrultusunda projeler geliştirdiklerini kaydeden Müdürümüz, İl genelinde Valimiz Sayın Tuğba Yılmaz önderliğinde başlatılan  bağımlılıkla mücadele projesine eğitim camiası olarak destekleyici çalışmalarımız sürmektedir.

“Madde Ve Sosyal Medya Bağımlılığı İle Mücadelede Tam Öğrenme”

Madde ve Sosyal Medya bağımlılığı ile mücadele etmek, her bir öğrencinin en az bir sosyal ve kültürel aktiviteye katılımını sağlamak, en az bir spor dalında lisanslı olarak eğitim almalarını sağlamak amacıyla Spor, Sanat ve Kültürle Tam Öğrenme Projesi uygulandı. Bu kapsamda 39.000 Öğrenciye yönelik ön test yapılmıştır. Anketlere dayalı olarak 383 kurs açılmış ve bu kurslardan 11.500 öğrencimiz faydalanmıştır. Ayrıca İl Özel İdaresi tarafından okullara 90.000 TL’lik spor malzemesi desteği sağlanmış, ikinci dönem okullarımıza dağıtılmıştır.

Proje ile ilgili açıklama yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; “Büyük emeklerle her türlü ihtiyacını karşılamaya çalıştığımız bize emanet edilmiş yavrularımız için her yıl daha fazla gayret ve emekle daha iyiye, daha güzele, daha çağdaşa yönelmeye çalışıyoruz. Asıl amacımız her zaman milli değerlerine sahip çıkan ama çağının bütün ilmini ve teknolojisini kullanan ve onları üretecek bilgi ve yeteneğe sahip öğrenciler yetiştirmektir. 

“Okul Sporları ve 23 Nisan Şenlikleri’ne Yoğun Katılım”

Bu kapsamda 2017- 2018 Eğitim-Öğretim yılında sosyal kültürel ve sanatsal faaliyetlere toplamda 38321 öğrenci katılmıştır.

Okul Sporlarına Lisanslı Sporcu sayımız 3764ten 6745 çıkmıştır.

23 Nisan Şenlikleri’ne katılan öğrenci sayımız 460 dan bu yıl 1212 çıkmıştır.

“Ulusal Ve Uluslararası Düzeyde Derece Yapan Okul Ve Öğrenciler”

Okul spor faaliyetlerinde ulusal ve uluslararası düzeyde derece yapan okul ve öğrenciler aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Bu veriler gösteriyor ki projeler öğrencilerimizin başarılarına başarı katmış, Yalovamız akademik başarıdan sosyal, sportif ve sanata her alanda üst sıralarda yer almıştır. Verdiği desteklerden dolayı başta Sayın Valimiz olmak üzere İl Özel İdaresi’ne, Sivil Toplum Kuruluşları’na; projelerde emeği geçen antrenör, öğretmen, öğrenci ve velilerimize çok teşekkür ederim.

Müdürümüz konuşmasına; "Avrupa Birliği projelerinde başarımız yüzümüzü güldürmeye devam etmektedir. Her yıl yüzlerce öğrenci ve öğretmenimiz Avrupa’daki eğitimi, yenilikleri görmek, öğrenmek ve döndükten sonra buradaki öğrenci ve öğretmenlerle paylaşmak amacıyla Avrupa’ya gitmektedir. Hazırlanan Avrupa Birliği Okul Eğitimi Stratejik Ortaklık Projelerinde ise yine Yalovamıza yakışır başarı elde edilmiştir. Bu gayretimiz okullarımızın daha güzel, eğitimin daha etkin olması içindir.

“Marifet İltifata Tabidir’

Milli Eğitim kapsamında birlik ve beraberlik içerisinde ortaya konan güzel örneklerin uygulanması bakımından örnek uygulamalar havuzuna değinen Müdürümüz; “Her eser sahibi eserinin övülmesini, her güzellik sahibi de takdir bekler. Tanınmamış ve bilinmemiş olanlar keşfedilmeyi bekler. Bu noktada ‘Marifet İltifata tabidir’ diyerek; Yalova’mızda nitelikli çalışmaların artarak devam etmesi için örnekliğin öneminden bahsetti.

 Örnek olan okullarımız ve projelerimiz aşağıdadır;

 

Şehit Kübra Doğanay İmam Hatip Ortaokulu, 15 Temmuz Şehidimizin (Şht. Kübra Doğanay) resmini çizen öğrencimiz İrem Sena TAŞ’a  kişisel pul bastıran Okul Müdürü Handan BOZKURT ve Öğretmeni Nagihan OCAK Anneler gününde şehit annesine özel pulla mektup gönderen öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 19-06-2018

 

 

 

 

 

 

 

Kardelen Ortaokulu STEM Robot sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Enes Erdoğan YAŞA rehberliğinde sınıfta kazandıkları becerileri hayata taşıyarak üreten bir nesil olma yolunda ilerleyen öğrencilerimize başarılar dileriz.

 19-06-2018

 

 

 

 

 

 

 

19 Temmuz İlkokulu Rehber Öğretmeni Yusuf TOMRUK öğrencilerini  yeteneklerine göre yönlendirmek ve her türlü bağımlılıkla mücadele amacıyla okul bodrum katını  “’Sanat ve Etkinlik Sokağı’na dönüştürdü. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

 19-06-2018

 

 

 

 

 

 

 

Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi Öğretmeni Oktay ÖRNEK; öğrencilerinin sınavı stresini sanat ile terapi etti, öğrencilerinin eserleri de Güzel Sanatlar Lisesi’ni aratmadı. Sanat ve Kültürle Tam öğrenmeye destek veren öğretmenimize teşekkür ediyoruz.

 19-06-2018

 

 

 

 

 

 

 

Çiftlikköy Ragıp Naile Saraç Anaokulu öğrencileri “Saygım Boyumdan Büyük” projesi ile dedelerini ve ninelerini okullarında misafir ettiler. Ecdada saygıyı ve hürmeti öğreten öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 19-06-2018

 

 

 

 

 

 

 

Müfettiş Hamdi Girgin İlkokulu 4/C Sınıf Öğretmeni Hayrullah TAĞIL  kendi imkanlarıyla sınıfına kazandırdığı laptoplarla evinde bilgisayarı olmayan dezavantajlı öğrencilerine DynEd modülünden İngilizce öğretti ve başarılı öğrencilerine bisiklet hediye etti. Gayretli çalışmalarından dolayı öğretmenimize teşekkür ederiz.

19-06-201819-06-2018

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.