YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokul Öğrencileri Arası Slogan Yarışması

07/01/2021
Ortaokul Öğrencileri Arası Slogan Yarışması

İlimizdeki resmî ve özel ortaokullarda öğrenim gören 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik "Bana Yalova' yı Anlat" konulu Slogan Yarışması düzenlenmiştir.

Yalova, geçmişten günümüze kadar tarih kokan sokakları ve sıcakkanlı insanları ile oldukça merak konusu olan bir ilimizdir. Yalova oldukça köklü bir tarihe sahip olup pek çok medeniyete ve uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Marmara Denizinin kıyısında, çok sevilen İstanbul'a bir adım yakınlıkta olan ilimiz ayrıca tarihi yerleri ve doğal güzellikleriyle kendine has yöresel yemekleri, türküleri, kıyafetleri ve halk oyunlarıyla ayrı bir öneme ve değere sahiptir. Yerel özelliklerin olduğu post modern çağ olarak atfedilen günümüzde, değerlerimiz disiplinler arası bir yaklaşımla okullarımızda yükselmektedir. Bu bağlamda ilimiz değerlerinin yaratıcı fikirlerle dile getirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmaya ait poster ve şartnameye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.


Yarışma Şartnamesi için tıklayınız
Yarışma Posteri için tıklayınız

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.