YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulum Temiz Ödülleri Verildi

15.01.2021
Okulum Temiz Ödülleri Verildi

Yalova'daki tüm okullar, "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında gerekli temizlik koşullarını yerine getirerek "Okulum Temiz Belgesi" almaya hak kazandı.

Valilik makamında yapılan törende, Valimiz Sayın Muammer Erol, Yalova Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Tutuk, İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Dr. Uğur İnan ile İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Serkan Yavaşçaoğlu hazır bulundu.  

İlk başvuru yapan 19 Temmuz İlkokulu, Şehit Sercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 75. Yıl Ziya Gökalp İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Hüseyin Alkaş İlkokulu yöneticilerinin de  hazır bulunduğu törende belgeler takdim edildi.

Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, eğitim kurumlarında Hijyen şartlanın geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" çalışması yürürlüğe girmiştir.

Törende konuşma yapan Valimiz Sayın Muammer Erol,pandemi döneminde koşulları uygun hale getirerek belge almaya hak kazanan okul idarecilerini kutlayarak belgelerini teslim etti. Kısa zamanda okullarımızda daha sağlıklı bir ortam hazırlayan tüm okul yöneticilerimize ve diğer çalışanlarımıza teşekkür etti.

Okullarda yüz yüze eğitimin sağlıklı başlayabilmesi için Bakanlığımız ile TSE arasında imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu" protokolü imzalanmıştır. Kılavuzda belirtilen şartları sağlayan tüm okullarımız bir komisyon tarafından denetlenerek "Okulum Temiz" belgesi almaya hak kazanmıştır.

 14-01-202114-01-202114-01-202114-01-202114-01-202114-01-2021

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.