YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minikler İçin Üretilen Maskeler Dağıtıldı

22/09/2020
Minikler İçin Üretilen Maskeler Dağıtıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol ve Yalova Belediye Başkan V. Mustafa Tutuk Öğretmen Yusuf ziya İlkokulu'nda yüz yüze eğitime başlayan anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıftaki minik öğrencilere maske dağıtımı yaptı.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol ve Yalova Belediye Başkan V. Mustafa Tutuk öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Herkesin elini taşın altına koyduğunu ve destek olduğunu dile getiren  İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol, "Memleketin dört bir yanında ziller, minik yavrularımız için çaldı. Sınıflar, okul koridorları, okul bahçeleri yavrularımızın aksi sedalarıyla hayat buldu. Ana sınıfı ve 1. sınıfta okuyan minik yavrumuzla yüz yüze eğitime başlatırken, Covid-19 tedbirlerimizi asla elden bırakmadık. Minik yavrularımızın okul bahçesinden başlayarak okula, sınıflara ta ki sıralara oturmasına kadar geçen her adımında covid-19 tedbirlerine riayet ettik. Evden sonra en güvenilir yerin okullarımız olduğunu bir kez daha gözler önüne serdik.

Bugün okullarımızda Belediye Başkanımız V. Mustafa Tutuk ile birlikte öğrencilerimiz için özel tasarladıkları maskeleri dağıtıyoruz. Okullarımızın gerek çevre düzenlemesi ve gerekse bakım ve onarımı konusunda belediyemiz özel bir duyarlılık örneği sergiliyor. Başkanımıza bu duyarlığından dolayı müteşekkiriz. Aynı zamanda gördüğüm bu güzel tablonun oluşmasına vesile olan değerli ilçe milli eğitim müdürlerime, okul yöneticilerime, öğretmenlerime ve velilerime çok teşekkür ediyorum. Biz Yalova eğitim camiası olarak kocaman bir aileyiz. Çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim alması adına hep birlikte el ele çok güzel işlere imza atacağız. Okula yeni başlayan ve uzaktan eğitim sürecindeki tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, covid-19 gölgesinden uzakta, tüm öğrencilerimizle birlikte okulda olacağımız güzel ve sağlıklı günler temenni ediyorum" dedi.

'Yıkanabilen maskeler '

            Belediye Başkan V. Mustafa Tutuk, yaptığı açıklamasında, "Koronavirüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime başlayan anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıf öğrencilerimizin sağlığını düşünerek yola çıktık. Onların severek, isteyerek takabilecekleri, yıkanabilme özelliği olan maskeleri tasarladık. Bu çocuklarımız için özel tasarıma sahip ürettiğimiz maskeleri ücretsiz dağıtıyoruz. Aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim gördüğü okullarımızın çevre düzenlemesini yapmak, onlara daha modern ve çağdaş ortamlarda eğitim imkanı sunmanın gayretindeyiz. Çocuklarımıza ve gençlerimize verdiğimiz destek yaptığımız hizmetler içerisinde bizi en çok gururlandıran ve heyecanlandırandır. Ayrıca büyük fedakarlıklarla çocuklarımızı eğiten, onları vatanına, milletine ve toplumuna faydalı bireyler olarak yetiştiren tüm öğretmenlerimize de teşekkür ediyor, henüz başında olduğumuz yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum" ifadelerinde bulundu.

22-09-202022-09-202022-09-202022-09-202022-09-202022-09-202022-09-202022-09-2020

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.