YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Sağlık Müdürlüğü ile 'Eğitim ve Sağlık El Ele Projesi' İşbirliği Protokolü İmzalandı

22/09/2020
İl Sağlık Müdürlüğü ile 'Eğitim ve Sağlık El Ele Projesi'  İşbirliği Protokolü İmzalandı

Müdürlüğümüz ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında Eğitim ve Sağlık El Ele Projesi işbirliği protokolü imzalandı.

Valimiz Sayın Muammer Erol, İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol ve İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray tarafından imzalanan protokol ile; Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Yalova ili genelinde Temel Eğitim ve Ortaöğretim okullarında eğitim öğretim faaliyetlerinin okul sağlığı hizmetleri çerçevesinde etkin olarak gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır. 

Öğrencilerin ve okul/kurum çalışanlarının sağlığının korunması ve geliştirilmesi; temizlik, sağlıklı beslenme ve hijyen konusunda eğitim verilerek teşvik edilmesi; öğrencilerin okul/kurum çalışanlarının ve ailelerin sağlık okuryazarlığını artırmak; toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi; sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi amacıyla yapılacak faaliyetlerde işbirliği sağlanacaktır. 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.