YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un Yeşilay Haftası Mesajı

05/03/2018
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un Yeşilay Haftası Mesajı

 

5 Mart 1920 tarihinde kurulan Hilâl-i Ahdar Cemiyeti’nin kuruluş tarihini içeren 1–7 Mart Haftası, sağlıklı nesiller yetiştirmek; alkol, sigara ve uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadele etmek amacıyla ülkemizde her yıl ‘Yeşilay Haftası’ olarak kutlanmaktadır.

Günümüzde madde bağımlılığı tüm dünya için ortak bir sorun haline gelmiştir. Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklar aile bağlarımızı zayıflatmakta, gençlerimizin merhamet duygularını karartmakta, manevi değerlerimizden insanları uzaklaştırmaktadır. Çocuk ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm bireylerde yıkıcı ve zararlı etkilere sebebiyet vermektedir.  Ülke ekonomimizde de büyük kayıplara neden olan alkol, sigara ve uyuşturucu gibi maddelere ulaşılmasını önlemek tüm toplumumuzun görevidir.

“Bağımlılıklarla mücadele ortak sorumluluğumuzdur”

Bu konuda Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak farkındalıkların oluşturulmasında, ulusal ya da uluslararası düzeyde yapılacak çalışmaların içinde ve yanında olmaya azami derecede özen göstermekteyiz. Çünkü çocuklardan başlayarak gençlerimizin ve toplumun her kesiminden vatandaşımızın hayat standardını olumsuz yönde etkileyen tüm bağımlılıklarla mücadeleyi ortak sorumluluk olarak görmekteyiz.

“Geleceğimizi Ve Evlatlarımızı Madde Bağımlılığından Koruyabilmek İçin El Ele Vermeliyiz”

Gerek kamu kurumları, gerek sivil toplum kuruluşları ve gerekse vatandaşların işbirliğiyle, başta çocuklar ve gençlerimiz olmak üzere tüm yurttaşlarımızı bağımlılığa sebep olan zararlı maddelere ulaşmalarını önlemek ve bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla mücadele edilmelidir. Ancak unutulmamalıdır ki, bu konuda en etkili çözüm aile içinde verilen eğitimle olacaktır. Çocukları bu zararlı maddelerden uzak tutmak ve bilinçlendirip korumak, ailelerin en başta gelen görevlerindendir.

“Madde Bağımlılığından Uzak, Sağlıklı ve Huzurlu Bir Yaşam”

Aileler gençlerimizi uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan uzak tutarak onların sosyal, kültürel ve sportif alanlar içerisinde yer almalarına destek vermelidir. Bu mücadelede, ulusal ve yerel medya yetkilileri de yapacakları sorumlu ve eğitici yayınlarla ailelerin en büyük destekçisi olacaklardır.

Bu düşünceler çerçevesinde, zararlı alışkanlıklar konusunda toplumda bilinç ve farkındalık oluşturmak için çaba gösteren başta Türkiye Yeşilay Cemiyeti olmak üzere, bütün sivil toplum kuruluşlarına çalışmalarında başarılar diliyor; sigara, alkol, uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlılığının tamamen ortadan kalktığı sağlıklı nesiller yetiştirebilmek ümidiyle, tüm vatandaşlarımızın Yeşilay Haftası’nı kutluyorum.


Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 .... 0226 813 62 36 .... 0226 813 62 37 .... 0226 813 77 78 .... 0226 814 16 32 .... 0226 814 80 19 .... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.