YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un Ramazan Bayramı Mesajı

14/06/2018
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un Ramazan Bayramı Mesajı

 

"Tüm eğitim camiamızın, öğrencilerimizin ve velilerimizin, mübarek Ramazan Bayramını kutlar; bayramınızın sağlık ve mutluluk içinde geçmesini dilerim."

Toplumsal yaşamımızda önemli yeri olan, güzel değerlerin ve duyguların paylaşıldığı bir Bayramı hep birlikte karşılamanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu mübarek ay boyunca sizlerin yanında olduk. İftar sofralarını paylaştık. Özveriyle görevlerini yerine getiren personelimize teşekkür ediyorum.

Beden ve ruh terbiyesiyle bir ay boyunca Ramazan ayının manevi iklimi bizlere paylaşmayı, sabrı, kardeşliği ve yardımlaşmayı öğretti. Bu hasletlerle eriştiğimiz Ramazan Bayramında kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularıyla, küçüklerimizin bayram coşkusuna büyüklerimizi ziyaret etmenin huzurunu katarak onların hayır dualarıyla karşılanacağız.

Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret etmek, onları sevindirmek manevi duygularımızı güçlendirecektir. Gençlerimize bizi biz yapan ulvi değerlerimizi aşılarken onlara bayramların; avuçlarına bırakılan bir şekerden, ceplerine katılan harçlıklardan daha fazlası olduğunu gösteren milletimizin gönül dünyasında neşv-ü nema bulan hissiyattan ileri geldiğini öğretmeliyiz.

Bu müstesna bayram günleri vesilesiyle tüm eğitim camiamızın, ülkemizin yarınları olan sevgili öğrencilerimiz ile kıymetli ailelerinin ve tüm halkımızın Ramazan Bayramını kutlar; bayramın milletimize ve insanlığa barış, dostluk ve kardeşlik getirmesi dileği ile sevgi ve saygılarımı sunarım.

   

Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü


 

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.