YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN dan Kıbrıs Gazilerine Vefa Ziyareti

20/07/2018
İL Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN dan Kıbrıs Gazilerine Vefa Ziyareti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 44. Yıldönümü Nedeniyle İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun, Muharip Gaziler Derneği’ni Ziyaret Etti.

Kıbrıs Barış Harekatı’nın yıldönümü nedeniyle Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret eden Müdür Ali Tosun, Kıbrıs Gazileri’ne: “44 yıl önce Türk varlığının mümtaz bir mensubu olan Kıbrıs Türklüğü üzerindeki işgal ve baskıyı sonlandırmak için gerçekleştirdiğiniz harekatla Kıbrıs Türklüğü özgürlüğüne kavuşmuştur.

“Kıbrıs Harekatı, Türklüğün Son Kalesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de Temelini Atmıştır”

20 Temmuz 1974’te siz Türk askerlerinin, her türlü baskıyı göze alarak başlattığı harekat, dillere destandır. Kıbrıs’a barış getiren bu harekatla, sadece Kıbrıs Türk halkının uğradığı zulme son vermekle kalmadınız, Türklüğün son kalesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de temellerini attınız. Milli Davanızın etrafında tek ses, tek yürek olabileceğimizin en canlı örneğini gösterdiniz.

“Kıbrıs, Türklüğünün Teminatı; Şehitlerimizin Emanetidir”

KKTC, Kıbrıs Türklüğünün teminatı; şehitlerimizin emaneti olduğunu sözlerine ekleyen Müdür Ali Tosun, Türkiye gerek Kıbrıs Adası’nda gerek Doğu Akdeniz’de barış, özgürlük ve istikrar ortamının teminatı olacaktır.

Büyük Türk Milleti ve şahsım adına Kıbrıs Türk Halkı’nın 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramını gönülden kutluyorum.

Kıbrıs Barış Harekatı´nda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, siz kahraman gazilerimize sağlık diliyorum.´´ dedi.

20-07-201820-07-201820-07-2018

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.