YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz´ün 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Mesajı

05/10/2017
İl Millî Eğitim Müdürümüz´ün 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Mesajı

 

Öğretmenlerimiz geleceğin inşasında tuğlaları bir bir yerine koyan en büyük gücümüzdür. Bin bir meşakkatle, yılmadan, yorulmadan yüreğinde taşıdığı ışıkla rehber olan; millî, manevi ve evrensel değerleri evlatlarımıza öğreten tüm öğretmenlerimizin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nü kutlarım.

Gelecek nesillerin yetişmesinde, değerlerin yarınlara aktarılmasında bir meşale gibi toplumları aydınlatan,  Millî Eğitim camiasının neferleri olan öğretmenlerimizle ‘Güçlü Türkiye için Güçlü Nesiller’ yetiştireceğiz. Yetiştirdiğimiz bu nesillerle birliğimizi, dirliğimizi ve varlığımızı ilelebet sürdüreceğiz. Bu yolda eğitimle dünün olanaksızlıklarını bugünün olanağı yapacağız. Geçmişin hayallerini mevcudun gerçeği yapacağız.

Bir öğretmen; bir çocuğu değiştirir, bir okulu değiştirir, ülkeyi değiştirir ve hatta dünyayı değiştirir. Bunun bilincinde olarak ülkesini, milletini ve milli iradesini sahiplenecek evlatlarımızı yetiştirecek, onlara bu değerleri işleyecek ve yol gösterecek milli eğitim camiasının neferleri öğretmenlerimizle güçlü ve mutlu yarınlara ulaşabilecek, yarınlarımıza da yön verebileceğiz. Güçlü motivasyonumuz, kalıcı hedeflerimiz, emin adımlarımız ve köklü tarihimizden aldığımız değerlerimizle ilkelerimiz doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarımızda en büyük başarı ve takdir şüphesiz öğretmenlerimizindir.

Geleceğimizin ihyası, erdemli ve üretken bir nesili yetiştirmek için tüm fedakarlığıyla görevini yerine getiren yarınların mimarı çocukları yetiştiren, onurlu bir mesleği yürütürken şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; öğretmenlerimizin ve tüm dünya öğretmenlerinin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü´ nü kutluyorum.

 

                                                                                                                          Ali TOSUN
                                                                                                                           İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 .... 0226 813 62 36 .... 0226 813 62 37 .... 0226 813 77 78 .... 0226 814 16 32 .... 0226 814 80 19 .... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.