YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yalova Lisesi Öğrencileri İle Söyleşi Gerçekleştirdi

26/10/2017
İl Millî Eğitim Müdürümüz Yalova Lisesi Öğrencileri İle Söyleşi Gerçekleştirdi

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; Yalova Lisesi Konferans Salonu’nda öğrencilerle bir araya geldi.

 

Müdürümüz öğrencilerimizle yaptığı söyleşide: “Siz öğrencilerimizin akademik ve sosyal alanda başarılı, güçlü bireyler olabilmeleri adına her yıl olduğu gibi bu eğitim öğretim yılı için de birçok planlamalar yaparak, çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Her zaman ve her koşulda, değerleriyle bütünleşmiş, bilimsel bakış açısına sahip, kişisel becerileri gelişmiş, donanımı yüksek bireyler olabilmeniz için yeni eğitim sistemlerini takip etmekte, bu konuda araştırmalar yapmakta ve uygun gördüklerimizi programımız içine alarak sizlerle paylaşmaktayız. Bizler eğitimciler olarak her zaman sizler için en iyi ve doğru olanı arayıp bulma, her biriniz için bireysel olarak en uygun koşulları sağlama çabamızı büyük bir güçle sürdürmekteyiz. Sizlerin de kendinize ve ailenize karşı sorumluluklarınızı yerine getireceğinize, öğretmenlerinizden ve okulun olanaklarından etkin ve verimli şekilde faydalanacağınıza inancım sonsuzdur. Başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmek için iyi bir planlamaya, disipline ve sürdürülebilir bir çalışma alışkanlığına sahip olmalısınız. Geri getirme imkânımızın olmadığı en önemli kavramın zaman kavramı olduğu gerçeğini unutmadan, hedefler belirleyeceğinize ve bu hedefler doğrultusunda durmaksızın, yorulmadan çalışacağınıza inanıyorum. Yapabileceğinize inanın, başaramayacağınız hissine kapılmadan, kararınız hangi meslek olursa olsun emek verin ve çalışın.” dedi.

 

Değişim ’in günümüzde önemli bir kavram olduğunu ifade eden Müdürümüz; “Teknolojide değişim, bilimde değişim derken aslında dünya topyekûn ve hızlı bir değişim sürecinde. Yeni teknolojilerin hayatımıza girmesiyle, insanoğlu bir yandan bu teknolojiye ayak uydurmaya çalışırken bir yandan da daha yeni teknolojiler için kafa yoruyor. Tarım uygarlığından içinde bulunduğumuz dijital çağla gelinen süreçte; dijital hayatımızın mimarı teknolojik gelişmeler; çalışma şeklimizden, ilişki kurma biçimimize kadar her şeyi değiştirdi. Teknoloji kullanımında iyi olmak zaten gereklilik, bunun yanında önemli olan yeni teknoloji geliştirebilmek” olduğunu, İnsan ve yapay zekânın birlikte düşünüldüğü geleceğin iş dünyasında; farklı ve faydalı olan, teknolojik algısı yüksek, nano teknolojiyi iyi kavramış ve multidisipliner düşünebilen, çalışabilen adayların daha başarılı olacağının ortada olduğunu” ifade etti.

Müdürümüz; ”Meslek söyleşilerinin öğrencilerin üzerinde, eğitim-öğretim ve devam edecekleri iş yaşantılarında çok olumlu ve bir o kadar da önemli  izler bırakacağını söyledi.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 .... 0226 813 62 36 .... 0226 813 62 37 .... 0226 813 77 78 .... 0226 814 16 32 .... 0226 814 80 19 .... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.