YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Vergi Bilinci ve Ahlakı Konulu Panel´e Katıldı

27/02/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Vergi Bilinci ve Ahlakı Konulu Panel´e Katıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; her yıl şubat ayının son haftası kutlanan Vergi Haftası dolayısıyla Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ nin düzenlemiş olduğu Vergi Bilinci ve Ahlakı konulu Panel’ e katıldı.

Müdürümüz panelde yaptığı konuşmasında;

“Eğitim, her türlü olgu üzerinde etkili olduğu gibi, vergi ahlâkı ve bilinci üzerinde de son derece büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle, verginin gerekliliği ve önemi konusunda, okullarda erken yaşlardan başlanarak herkes eğitilmektedir. Okul öncesi eğitimden başlamak üzere ilk ve orta öğretim müfredatlarında da vergi konusunda gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

Vergi Haftası, ülkemizin kalkınması ve gelirlerinin adil bir şekilde dağıtılarak gelecek nesillerimizin daha müreffeh bir ortamda yaşamasının, ödenen vergilerle sağlanacağı bilincinin toplumun her kesimine verilmesi açısından büyük önem arz etmektedir.

Unutulmamalıdır ki, ödenmeyen her kuruş vergi, toplumun ve çocuklarımızın geleceğinden çalınan mutluluktur. Cumhuriyetimizin eğitimden sağlığa, sanayiden güvenliğe kadar birçok kurum tüm vatandaşlarımız için bir yurttaşlık vazifesi olan vergi sayesinde ayakta kalmaktadır.

“Bayrak bağımsızlığımızın, vergi varlığımızın kanıtıdır.”

Biz Türkiye olarak güçlenen ekonomimiz ile 100. yıl hedeflerimize her gün biraz daha yaklaşmaktayız. Hedefimiz yurttaşlık ödevini bilen, vatanını milletini seven, milli ve manevi değerlerini özümsemiş bir nesille “Vergilerimizle büyüyen Türkiye” olmaktır.

Bu noktada çocuklarımıza daha iyi bir eğitim, daha güvenli bir gelecek bırakmak istiyorsak vergilerimizi tam ve zamanında ödeme gayreti içerisinde olmalıyız.

2023 hedeflerine ulaşmamız için verginin en önemli vatandaşlık görevlerinden olduğu bilinciyle bu panelimizin öğrencilerimizin vergi bilincinin gelişimine katkı sağlamasını diliyor, vergi haftası etkinlikleri ile bilgisi, sevgisi ve vergisi ile ülkemize katkı sağlayan ve topluma sunulan hizmetlerde payı olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Panelin ardından; Vergi Haftası konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN ve Yalova Defterdarı Mustafa KARADENİZ tarafından verildi.

Panel, öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

27-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-2019


Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.