YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz İmam Hatip Okulları Kuruluş Yıl Dönümü Programına Katıldı

26/10/2017
İl Millî Eğitim Müdürümüz İmam Hatip Okulları Kuruluş Yıl Dönümü Programına Katıldı

 

İmam Hatip Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesinde program düzenlendi. 

 

Program’a; İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, Ak Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya ÖZTABAK, İl Müftüsü Turgut AÇARİ, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, İmam Hatip Okullarımızın Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Programda konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz; “İmam Hatip bir sevda ve gönül işidir. İmam hatip liselerinin kuruluşunu sadece bir günle sınırlamıyoruz. Burada önemli olan birlik beraberlik ruhudur. Bu inanç ve itikat her şeyin üstündedir. Gençlerimizi vatan ve bayrak sevgisi ile yetiştirme gayretindeyiz. Bir asrı geride bırakan bu birikim, önümüzdeki zamanlarda da hem içinde bulunduğu topluluğa hem de örnek bir model oluşuyla insanlığa ciddi katkılar sunmanın yanı sıra İslam’ın doğru bir şekilde öğretildiği ve samimi bir şekilde yaşandığı ortamlar oluşturmaya devam edecektir. 

Karanlık günlerin içinden geçerken gelecek nesillere aydınlık ufuklar açan ve okullarımızın kurulmasında, açılmasında ve geliştirilmesinde emeği olan başta Merhum Başbakan Adnan Menderes ve Celaleddin Ökten Hoca’yı, Tevfik İleri’yi, bu güzide okulların temelini atan İlim Yayma Cemiyeti’nin kurucularını ve bu okulların var olması için her türlü fedakârlığı göstererek maddi manevi desteğini esirgemeyen bütün ÖNDER ve öncülerimizi her daim olduğu gibi minnetle yâd ediyor, vefat edenleri rahmetle anıyoruz Bu hizmeti sahiplenen, yeniden can suyu vererek okullarımızı ayağa kaldıran tüm İmam Hatip sevdalılarını saygı ve şükranla hatırlıyoruz.

Değişen dünya şartları karşısında maddeyi esas alıp manayı terk etmeyecek ve bu sebeple; iman, vatan, bayrak gibi dinimizin kutsal saydığı değerlerden uzaklaşmayacak bugünün gençliği için bu okullara bugün her zamankinden daha çok muhtacız.

Bu bilinçle ülkemizi ve dünyamızı, madde ve manayı kuşatan müfredatı ile örnek olan bu okullarımızla buluşturmayı, insanoğlunun kendini bilmesi adına önemsiyoruz. Bu yolda hepinize başarılar diliyoruz.” dedi.

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.