YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Geleceğin Sağlık Çalışanlarına Misafir Oldu

15/03/2018
İl Millî Eğitim Müdürümüz Geleceğin Sağlık Çalışanlarına Misafir Oldu


             İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN Tıp Bayramı’nı kutlamak için Çınarcık Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan öğrencilere misafir oldu.

Müdürümüz; Çınarcık İlçe Millî Eğitim Müdürü Kemal KARADAĞ ve kurum müdürlerinin eşlik ettiği ziyaretteokul bünyesinde bulunan ilkyardım atölyesinde incelemelerde bulundu.

Burada bulunan bölüm öğrencileri İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN’un tansiyonunu ölçtüler. Ayrıca CPR maketi üzerinde temel yaşam desteği yapan öğrenciler teorik bilgilerini uygulayarak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’a görsel sağlık şöleni sundular.

Müdürümüz Tıp Bayramı dolayısıyla öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “İnsanların mutlu ve kaliteli bir hayat sürmelerinin ilk koşulu, sağlıklı birey olmalarından geçer. Bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler ülkemizin kalkınması ve refahın artmasına, dolayısıyla eğitimin seviyesinin yükselmesine önemli katkılar sunar.

İnsanı yaşatmayı, insanlığa daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunmayı amaç edinen, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına bu onurlu mesleği her koşulda büyük özveriyle yerine getiren Türk hekimleri, milletimizin iftihar kaynağıdır.

‘Sağlıklı bireyler ve sağlıklı nesiller’ hedefiyle çıktığımız bu yolda; gelişen teknolojiyle birlikte tıp bilimindeki yenilikleri, ülkemizin dört bir köşesinde toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi için insanımızın hizmetine sunan sağlık çalışanları büyük öneme sahiptir.

Kalplerimizin Afrin´de, vatanımızın birliği ve geleceğini güvenceye almak için kahraman askerlerimizle birlikte attığı bu günlerde; onların yaralarını saran, hayatlarını kurtaran, vatanperver hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızdan oluşan tıp ordumuzun vefakar neferleri başta olmak üzere tüm hekimlerimiz ile sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyor, bu mesleğe verdikleri emeklerden dolayı hepsine teşekkürlerimi iletiyorum.

15-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-201815-03-2018

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.