YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Emekli Öğretmenlerimiz İle Kahvaltılı Buluşmada Bir Araya Geldi

27/10/2017
İl Millî Eğitim Müdürümüz Emekli Öğretmenlerimiz İle Kahvaltılı Buluşmada Bir Araya Geldi

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; “Geçmişten Geleceğe Gönül Köprüsü Projesi” kapsamında emekli öğretmenler ile Uygulama Oteli’nde kahvaltılı etkinlikte bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce bu yıl uygulamaya konulan “GEÇMİŞTEN GELECEĞE GÖNÜL KÖPRÜSÜ PROJESİ” ilk grup emekli öğretmenle yapıldı.

2017/2018 Eğitim Öğretim yılında “Eğitimde Motivasyonu Arttırmak Ve Kaliteyi Yükseltmek” amacı ile Rehber Öğretmenler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri, Meslek Dersi ve Kültür Dersi Öğretmenleriyle ayrı ayrı toplantılar düzenleyerek, istişarelerde bulunuyoruz. Şimdi de emekli öğretmenlerimizle buluşarak tecrübelerle eğitimde başarıya ivme kazandırmaya çalışıyoruz.” dedi.

Eğitim Öğretim faaliyetlerinin başlamasıyla ilk günden itibaren okul ziyaretlerine devam eden Müdürümüz; öğretmenlerle istişarede bulunup öğrencilerin gönüllerine dokunuyor.  Bu proje ile de eğitim öğretimde kaliteyi arttırmak için emekli öğretmenlerin tecrübeleriyle gönül ve fikir birliği sağlamak amaçlanıyor.

Müdürümüz; emekli öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmasında; “Bu kutsal mesleğin bir ferdi olarak bugün burada emekli olmuş meslektaşlarımızla bir arada olmanın sevincini yaşıyorum. Meslek hayatları boyunca binlerce öğrenci yetiştiren değerli öğretmenlerimizin mezun ettiği öğrenciler bugün ülkemizde söz sahibi olmuş, aldıkları çeşitli görevlerle ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için emek sarf eder duruma gelmişlerdir.“ dedi.

“GÖNÜLDEN GÖNÜLE İLETİŞİM ÇOK ÖNEMLİDİR.”

“İnsan gönülden ibarettir sözüyle konuşmasına devam eden Müdürümüz; ”İnsanı tekemmül ettiren bilgi; kavli, yani sözlü değil, gönülden gönüle akandır. Bir öğretmen, yaptığı mesleğe sadece iaşesini sağladığı bir iş olarak bakıyorsa, o kişinin insan yetiştirmesi çok zordur.

Hepimizin şöyle geçmişine, tarihine baktığı zaman aklımızda kalan, gönlümüzde yer edinen bazı hocalarımız vardır. İşte onlar, gönlümüze hitap edenler, gönlümüze tam manasıyla girenler olmuştur.” ifadelerini kullandı.

SİZLERLE GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

İl Millî Eğitim Müdürümüz konuşmasında: “Sizler öyle güzel miraslar bıraktınız ki… Geleceğimizi güzelleştirmek için çocuklarımızı daha iyi yetiştirmek için çok emek verdiniz. Bizler için sizler birer değersiniz. Sizden aldığımız tecrübelerle başarımıza bir ivme kazandıracağız.” dedi.

MÜDÜRÜMÜZE TEŞEKKÜR

Etkinliğe katılan emekli öğretmenler böyle bir projenin ilk defa yapıldığını ifade ederek İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN’ a teşekkür ettiler. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, toplumun her kesimine yönelik gerçekleştirdiği projelerin takdirle karşılandığını ifade ettiler. Bu etkinliklerin birleştiri, bütünleştirici yönüne dikkat çektiler.

Program çekilen hatıra fotoğraflarıyla sonlandı.

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 .... 0226 813 62 36 .... 0226 813 62 37 .... 0226 813 77 78 .... 0226 814 16 32 .... 0226 814 80 19 .... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.