YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol'un 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

17.03.2021
İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol'un 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Çanakkale Zaferi Büyük Asker Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde, Yüce Türk Milletinin onur ve gurur mücadelesi ile kazanılan ve 'Çanakkale Geçilmez' sözünü tarihe nakşeden şanlı bir destandır.

Çanakkale Zaferi bundan 106 yıl önce çok zor koşullar altında bağımsızlığı ve hürriyeti için, genç, yaşlı, kadın, erkek demeden bir milletin birlik ve beraberlik içerisinde verdiği onurlu bir mücadelenin sonucudur. Kahraman askerlerimizin inanç ve azmi, milletimizin üstün fedakârlıklarıyla Çanakkale'de elde edilen eşsiz başarı Kurtuluş Savaşı'na giden yolda en büyük gücümüz olmuştur.

Kutsal bildiği değerler uğruna canını ortaya koyma fedakârlığını ifade eden şehadet ruhu tarih boyunca milletimizin benliğinde yer ettiği gibi bugün de tüm canlılığıyla yaşamaya devam etmektedir.Dün cephelerdeki savaşlarda istiklal ve istikbaline sahip çıkmış olan aziz milletimiz, bugün de ülkemizin huzuruna kast eden terörle mücadeleye devam ediyor.

Millet olarak bizler, kanıyla, canıyla bu toprakları vatan kılan ve bizlere emanet eden şehitlerimizin emanetini sonsuza dek koruyacak ve daha yükseklere taşımak için var gücümüzle çalışacağız.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan topraklarının dört bir yanından gelerek Çanakkale'de, işgal kuvvetlerine geçit vermeyen fedakâr ecdadımızı, vatan, millet ve bayrak uğrunda canlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Ruhları şad, mekanları cennet olsun!


Dr. Abdülaziz YENİYOL
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.