YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Mesajı

03/12/2017
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Mesajı

Ayrım gözetmeksizin tüm insanlar aynı hak ve özgürlüklere sahip olarak doğar ve yine her insan yetenekleri doğrultusunda kendini geliştirme hakkına da sahiptir. Engelli vatandaşlarımız için bu ideali gerçekleştirmek ve gerekli zemini sağlamak temel sorumluluklarımız arasında yer almaktadır.

“Önemli olan insanların zihinlerindeki engelleri kaldırmak. Zihindeki engeller kalktıktan sonra, aşamayacağımız hiçbir engel yoktur.”

Zorluklara rağmen spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına varana dek her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele gerçekten takdire şayandır. Bu mücadelelerinde onları teşvik etmek, herhangi bir dışlanmışlığa maruz bırakmamak, hepimizin öncelikli sorumlulukları arasında yer almaktadır. Her birimizin engelli konuma düşünebileceği bilinciyle, bizlere düşen ne ise yapacağız. Engelli kardeşlerimizin gören gözü, işiten kulağı, tutan eli olmaya devam edeceğiz.

“Bizler sizleri yapamadıklarınızla değil yapabildiklerinizle görüyoruz.”

Engelli vatandaşlarımızla bir arada olmak bizim için büyük bir bahtiyarlık ve gurur kaynağıdır. Bunun içindir ki engellilik, sosyal yönleriyle her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini en aza indirgemek için herkesin katkısına, duyarlılığına ve ortak çabasına ihtiyaç hissedilen toplumsal bir husustur. Dolayısıyla engelli kişilerin umutlarını yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri ve kaliteli bir eğitim almaları  için çaba sarf edip çözümler üretmek bizlerin en önemli sorumluluklarımızın başında gelmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Engelliler Günü’nün hem ülkemizde hem de tüm dünyada farkındalık oluşturmasını temenni ediyor, zihinsel ve bedensel farklılıkların yaşama dair engel oluşturmadığı bir dünya dileğiyle engelli vatandaşlarımızı saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

 

Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 .... 0226 813 62 36 .... 0226 813 62 37 .... 0226 813 77 78 .... 0226 814 16 32 .... 0226 814 80 19 .... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.