YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN'un Malazgirt Zaferi' nin Yıl Dönümü Mesajı

26/08/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN'un Malazgirt Zaferi' nin Yıl Dönümü Mesajı

 

Anadolu'nun, milletimizin anavatanı haline gelmesine vesile olan Malazgirt Zaferi'nin 948. yıldönümünü aynı inanç, büyük coşku ve özveri ile kutluyoruz.

 

26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi Sultan Alparslan'ın komutasında ulaşılan eşsiz bir zaferdir. Malazgirt Zaferi'nin ardından Anadolu, büyük bir medeniyetin doğmasına, köklü bir devlet geleneğinin ve idare anlayışının oluşmasına ev sahipliği yapmış ve Anadolu'ya "Anadolu" mührü vurulmuştur.

 

Bu zaferle Anadolu topraklarında filizlenen devlet felsefesi ve idare anlayışı, farklı inançlara, dillere, köken ve kültürlere sahip insanların, barış ve hoşgörü içerisinde bir arada yaşamasına imkan sağlamıştır.

 

Tarihimiz, zengin kültür hazinemiz, bin yıldır titizlikle yaşattığımız değerlerimiz; bu yolda bizlere güç ve güven vermeye devam edecektir. Tarihin en şerefli milletinin yeni destanlar yazmasını kimse engelleyemeyecektir. Bizde ne zaferler biter, ne de kahramanlar?

 

Bu duygu ve düşüncelerle Anadolu'yu milletimizin ebedi yurdu yapan şanlı ve kutlu Malazgirt Zaferi'ni kutluyor, savaşmak için ordusunun önüne geçtiğinde 'Şehit olursam bu beyaz elbisem kefenim olsun, zaferi kazanırsak istikbal bizimdir' diyen Sultan Alparslan'a ve 948 yıldır milletimize yurt olan Anadolu'yu savunmak için şehit düşen vatan evlatlarına ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

 

Ruhları şad olsun.Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.