YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' Mesajı

03/12/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' Mesajı

Günümüzde toplumların gelişmişlik düzeyi, insana verilen değerlerle ölçülmektedir. Gelişen insan hakları anlayışıyla tüm dünyada ve ülkemizde, özel gereksinimli bireyler için her türlü imkân sunulmaya gayret edilmektedir.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü; özel gereksinimli vatandaşlarımızın yaşadığı sorunlara dikkat çekme, toplumla aralarındaki engelleri kaldırma ve bu alandaki toplumsal hassasiyeti yükseltme noktasında önemli bir fırsattır.

Özel gereksinimli vatandaşlarımıza destek olmak ve onların hizmetlerinde bulunmak her şeyden önce bir gönül işidir. Bu kardeşlerimizle toplumsal bağları kuvvetlendirmek ve gönül köprüleri tesis etmek son derece önemlidir. Onların ihtiyaçlarını, doğru tespit etmek ve sorunlarına kalıcı çözümler üretmek gerekmektedir.

Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak özel gereksinimli çocuklarımızın eğitim ihtiyacını büyük ölçüde gidermeyi hedeflemekteyiz. Bu amaçla en önemli eğitim yatırımlarımızdan biri olan Özel Eğitim Kampüsümüz ile ilimizi özel eğitimin üssü haline getirme gayretindeyiz. Rehberlik Araştırma ve Rehabilitasyon Merkezlerimizde, çocuklarımızın her türlü psikolojik desteği almalarına yardımcı olmaya çalışmaktayız. Ayrıca İlköğretim ve Ortaöğretim kurumlarımızdaki özel eğitim sınıflarımız ile destek eğitim odalarımızla, bu öğrencilerimize yönelik eğitim desteğimizi, pozitif ayrımcılıkla ve titizlikle sürdürmekteyiz.

Her birimizin özel gereksinime ihtiyaç duyabileceği bilinciyle hareket etmemiz, bu bireylerimizin hissiyatını ve muhtemel sıkıntılarını anlamamıza vesile olacaktır. Bu düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün özel gereksinimli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştırması için atılacak yeni adımlara vesile olmasını diliyorum.Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.