YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

23/11/2017
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Meslektaşlarım;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım gününü her yıl Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz.

Ülkemizde ve dünyada mesleğini büyük bir özveriyle ifa eden, gelecek nesillerin yetişmesinde, değerlerin yarınlara aktarılmasında bir meşale gibi toplumları aydınlatan tüm öğretmenlerin “Öğretmenler Günü”nü kutlarım.

Biz, kültürümüzde anne babalarımız kadar değerli olan, millî eğitim camiasının neferleri olan öğretmenlerimizle güçlü nesiller yetiştirecek ve bu nesillerle birliğimizi, dirliğimizi, varlığımızı ilelebet sürdüreceğiz. Geçmişten gelen derinliğimizi, bugünün bilimsel gerçekler ve insani değerleriyle yoğurarak özgüven sahibi öğrenciler yetiştirecek eğitim anlayışını siz değerli öğretmenlerimizle büyüteceğiz.

Biz, bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olacak kadar öğretmenlere kıymet vermiş bir dine, öğretmenliği peygamber mesleği olarak görmüş bir kültüre sahibiz. İlmi, irfanı, hürmeti şiar edinmiş bir milletiz. Çağ kapatıp çağ açan, fetihler sultanı Fatih Sultan Mehmet Han’ın, hocası Akşemseddin’in rehberliğinde tarihin akışına yön vermiş bir milletiz.

“Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi” emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensuplarıyız. Biliyoruz ki milli ve manevi değerlerimize bağlılığın artırılması eğitimle gerçekleşecek. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaşmasında en büyük pay hiç kuşkusuz öğretmenlerimize ait olacaktır.

Sizlerin de müşahede ettiği gibi, Yalova; eğitim konusunda yüzümüzü güldüren,  hepimizi gururlandıran çok önemli başarılar elde etti. Ama eğitim alanında elde edilen hiçbir gelişmeyi, hiçbir başarıyı yeterli göremeyiz. Bu yüzden öğretmenlerimizle daha iyi bir nesil yetiştirmek için durmadan, yorulmadan çalışacağız. Kendi kaderini seçmeyi bilmeyen bir milleti ayağa kaldıran, bir hayali binlerle bölüşen, adı cesaret, iman ve adaletle anılan Bilge Lider Aliya İzzetbegoviç’in dediği gibi “Yeryüzünün öğretmeni olmak için gökyüzünün öğrencisi olmak lazım!”

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ile yad ediyor, Millet Mekteplerinin açıldığı bu günde yıllarını nesiller yetiştirmeye adayıp emekli olan öğretmenlerimize sağlık ve huzur dolu günler diliyorum.

Öğrencilerini en büyük eseri olarak gören, değerli öğretmenlerime şükranlarımı sunuyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.


Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 .... 0226 813 62 36 .... 0226 813 62 37 .... 0226 813 77 78 .... 0226 814 16 32 .... 0226 814 80 19 .... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.