YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un "Demokrasi ve Millî Birlik Günü" Mesajı

14/07/2017
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un "Demokrasi ve Millî Birlik Günü" Mesajı

            15 Temmuz, Devlet içine sızmış, ülkemizi parçalamak ve milli iradeyi yok etmek isteyen FETÖ terör örgütü ile tüm hainlere karşı yüce milletimizin sarsılmaz azmi, iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış şanlı bir demokrasi destanıdır.

            Aziz Milletimiz; 946 yıl önce Malazgirt’te,  718 yıl önce Söğüt’te, 564 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi, Anadolu topraklarını hayat alanı olmanın ötesinde istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz vatanına ve devletine yapılan saldırılara karşı Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da Cumhurbaşkanımız Başkomutan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde aynı cevabı vermiştir. 15 Temmuz, Aziz milletimizin; kökü nerede olursa olsun, hangi güce dayanırsa dayansın, iradesini hangi odağa teslim ederse etsin, bu millete ve bu ülkeye ait olmayanlara karşı tarihi bir meydan okumasıdır.

            Unutulmamalıdır ki; Bizler Eğitim camiası olarak Şehitlerimizin gönlümüzdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza ederek hatıralarını gelecek nesillere aktararak tarihimizin bize atfettiği yüce değerler ve ilkeler ışığında bilgi toplumunun gerektirdiği bilgi ve becerilerle donanmış; milli kültür ile insanlığın ve demokrasinin evrensel değerlerini içselleştirmiş nesiller yetiştireceğiz.

            Bilinmelidir ki; Aziz milletimiz; ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.  Her türlü zorlukları aşarak kurduğumuz Devletimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla daha da yüceltmek ve güçlendirmek temel sorumluluğumuzdur.

            Demokrasi ve Millî Birlik Günü´nün Yıldönümünde, demokrasimiz vatanımız, bağımsızlığımız, millî birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize sağlık, esenlik ve hayırlı uzun ömürler diliyorum.

 

                                                                                                                               Ali TOSUN
                                                                                                                               İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 .... 0226 813 62 36 .... 0226 813 62 37 .... 0226 813 77 78 .... 0226 814 16 32 .... 0226 814 80 19 .... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.