YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un Birinci Yarıyıl Sonu Mesajı

18/01/2018
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un Birinci Yarıyıl Sonu Mesajı

 

2017/2018 eğitim öğretim yılının birinci yarıyılını tamamlıyoruz. Dönem boyunca birçok yeni bilgi ve kazanımda bulunan öğrencilerimiz yorucu bir okul döneminin ardından 246 okul ve kurumda 3142 öğretmenin rehberliğinde eğitim gören 42314 bin öğrenci karnelerini alarak 19 Ocak 2018 Cuma Günü tatile girecekler. 

Sevgili Öğrencilerim, Değerli Meslektaşlarım ve Saygıdeğer Velilerim;

Bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde, değerlerimize saygılı, inovasyona dayalı, sorun çözmeye odaklı, Büyük Türkiye’nin bir parçası olduğumuzu unutmadan yetiştirdiğimiz geleceğimizin umudu olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum.

Maarif Ordumuzun Fedakâr Neferleri Değerli Meslektaşlarım;

Güçlü motivasyonumuz kalıcı hedeflerimizle, köklü tarihimizden aldığımız değerlerimizle yürüttüğümüz çalışmalarımızda en büyük başarı şüphesiz siz öğretmenlerimizindir. Öğrencilerimizin bireysel farklılıkları ne olursa olsun, demokratik değerlere sahip, insan haklarına saygılı; araştıran, geliştiren, üst düzey düşünme ve inovasyon yapabilme seviyesine ulaştırmak için göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. II. Dönem’de de aynı inanç ve şuurla çalışacağınıza inancım tamdır.

Bu şuur ve sorumluluk içerisinde, geleceğe hazırlayacağımız çocuklarımızı; faydasız, güncelliğini ve geçerliliğini yitirmiş, hayal gücünü zayıflatan, ölü bilgilerle doldurmak yerine; öğrencilerde merak duygusunu arttıran ve objektif gözlemlere dayalı bir öğretme ve öğrenme faaliyetini gerçekleştirmek durumundayız.

Biz eğitimciler olarak milletimizin milli, manevi, insani ve kültürel değerlerini benimseyen öğrencilerimizi mutlu bireyler olarak yetişmeleri için çaba sarf etmek zorundayız. Şüphesiz ki; bu çabada geleceğimiz olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde en büyük pay size aittir. Öğrencilerinizin çağın gerektirdiği bilgilerle donanmış, akademik başarılarının yanısıra sosyal başarıları yüksek, kendini ifade edebilen, sosyal ve kültürel faaliyetlerde etkin rol alabilen, hayatın her alanında başarılı olabilmeleri için bir dönem boyunca yoğun bir şekilde emek verdiniz.  Bu yükümlülüğün farkında olarak görev yapan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

Değerli Velilerim;

Eğitim; veli, öğretmen ve öğrencinin paydaşı olduğu fedakârlık gerektiren bir ekip işidir. Çocuklarımızın okulda kazandıkları davranışları, bilgi ve deneyimleri ancak evde desteklenirse kalıcı hale getirilebilir. Çocuklarımızın kendini tanımasına fırsat vermek ve sosyalleşmesine katkı sağlamak bizim elimizdedir. Manevi açıdan güçlü, milli benliği oluşmuş, kültürünü tanıyan ve buna uygun davranışlar sergileyen çocuklar yetiştirmek ana gayemiz olmalıdır.

Çocuklarımızın potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Sizlerden beklentilerimiz öğrencilerinizin karnelerinde karşılaştığınız durum ne olursa olsun çocuklarınıza duyduğumuz güveni ve desteği sürdürmektir. Onlara doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman, çocuklarımız da çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip toplumdaki yerlerini alacaklardır. Tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu günler geçirmenizi diliyorum.

Sevgili Öğrencilerim;

Sabırsızlıkla beklediğiniz karnelerinizi alıyorsunuz.  Her birinizi gayretinizden ve başarılarınızdan dolayı içtenlikle kutluyorum. Karneniz sizin şahsiyetinizin, insani değerlerinizin ya da zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın belgesidir. Kendinizi en iyi değerlendirecek olanlar sizlersiniz. Çalışmalarınızın not olarak değerlendirilmesi sadece akademik eksikliklerinizi tamamlamak için iyi bir fırsattır; kişiliğin, ahlâkın veya zekânın göstergesi değildir. Önemli olan duygusal ve ahlaki gelişimle sahip olunan milli, manevi ve insani değerlerdir.

Bu değerlere sahip olduğunuzu ve başarı yolunda bunu en iyi şekilde kullanacağınızı, istediğiniz zaman büyük işler başarabileceğinizi biliyorum. Bir dönem içindeki çalışmalarını güzel bir karne ile taçlandıran siz, öğrencilerimiz, II. Dönem’e enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyorum. Tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle il genelinde bir eğitim öğretim döneminin daha sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmasında emek ve gayretleri olan;  İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve diğer eğitim personelimize teşekkür ediyorum.

             Geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyor, tüm eğitim camiamızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 .... 0226 813 62 36 .... 0226 813 62 37 .... 0226 813 77 78 .... 0226 814 16 32 .... 0226 814 80 19 .... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.