YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aydede Anaokulu´na Ziyaret

20/09/2017
Aydede Anaokulu´na Ziyaret

 

Aydede Anaokulunu ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN ve Temel Eğitim Şubesinden Sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Hüseyin ÇİBİR anaokulu hakkında okul müdürü Yasemin AYBAR´ dan bilgi aldı. Daha sonra sınıfları gezip, minik öğrencilerle sohbet edip, öğrencilere sınıflarında hediyeler dağıtarak okul öğretmenleri ile görüştü.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN: “Eğitim, öğrenci-öğretmen-veli üçgeninden oluşan bir platformdur. Bu birliktelik ne kadar bilinçli ve sağlıklı olursa, çocuklarımızda o oranda sağlam bir kişilik kazanırlar. Eğitimin sağlam temeller üzerine kurulmasında ve insanların ileri yaşlardaki başarılarında okul öncesi eğitimin rolü bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ana kucağındaki yoğun ilgiden sonra, anaokulu ortamı çocuk için dünyaya açılan yepyeni bir penceredir. Bu eğitim penceresinde değerler toplumsal yaşamımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve okul öncesi dönemde değerlere ilişkin ilk bilgiler kazanılır. Öncelikle aileler, paralelinde okul öncesi eğitimcileri çocuklar için değerleri öğrenebilecekleri ilk modellerdir. Doğru model olabilmek için,  hem eğitimcilerin hem de ailelerin bu değerleri benimsemiş ve iyi uygulayabilen yetişkinler olmaları gerekir.” dedi. 

Aydede Anaokulunu ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, minik öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek okullardan ayrıldı.

20-09-201720-09-201720-09-201720-09-2017

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.