YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor

01.03.2021
1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor

Yalova'da "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki okullarda eğitim gören öğrencilerimiz, Güzel Sanatlar Liseleri öğrencileri ve öğretmenleri ile buluşacak.

TOBB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gazi Mustafa Kemal Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Altınova Bülent Özyürük Çok Programlı Anadolu Lisesinin sanata eğilimli ve çalışmaya gönüllü olacak öğrencilerine 1 Mart -30 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak haftada iki gün, birer saat olmak üzere  "resim" veya "müzik " alanlarında eğitim verilecek.

Yapılacak etkinliklerinin sonunda,  Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğünce oluşturulacak "İl Millî Eğitim Müdürlüğü Seçici Kurulu" tarafından 03-07 Mayıs 2021 tarihinde değerlendirilecek, her iki alanda resim ve müzik alanlarında ilk üçe girenler seçilecektir. Her iki alanda birinci olanlara birer diz üstü bilgisayar verilecek. Her iki alanda ilk üç dereceye giren eserlerin sahibi olan öğrenciler ile etkinliklere çevrim içi çalışmalarda rehberlik etmiş ve onların ürün veya eser ortaya çıkartmalarını sağlamış Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından "Katılım ve Teşekkür Belgesi" verilecektir. Birinci olan eserlerin ödülleri ile katılım ve teşekkür belgeleri Bakanlık tarafından gönderilecek ve Mayıs ayında İl Millî Eğitim Müdürlüğünce ödül töreni düzenlenecek. Her iki alanda il birincisi olan eserler Mayıs ayında (https://mtegm.meb.gov.tr/) adresinden duyurulacaktır. Ayrıca öğrencilerin ortaya koyduğu tüm eserler çevrim içi (online) sergi olarak Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğünün internet sayfasında ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne ait "Mesleğim Hayatım" Youtube sayfasında yayımlanacaktır.

 "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki okullarda eğitim gören öğrenciler ile sanatsal bilgi ve deneyim aktarılması amacıyla çevrim içi (online) etkinlik yapılması, ayrıca öğrenci ve öğretmenlerin katılımda bulundukları "Yalova' da Meslek Liseleri Birlikte Söylüyor" sloganıyla video klip çalışması yapılması planlandı. Bu kapsamda gönüllü meslek lisesi öğrenci ve öğretmenlerini tek bir ses olarak, birlikte şarkı seslendirecekler ve klip sosyal medyada paylaşılacak.

Ses kaydı ve klip çekimlerinde sağlıklı veriler oluşturabilmek adına etkinliğe katılan öğretmen ve öğrenciler Yalova Güzel Sanatlar Lisesine davet edilecektir. Klip çalışmaları için öğrencilerin yaptıkları ses kayıtları ve videoların düzenlenmesi  Yalova Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Süleyman Eker tarafından yapılacaktır.

Resim Bölümü öğrencileri ve Resim Alan Öğretmenleri Hakan Gültekin ve Oktay Örnek rehberliğinde "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamındaki okullarda eğitim gören öğrenciler ile okullarında buluşacak, okulun duvarlarında renklendirme çalışmaları yapılacaktır. Duvar renklendirme çalışmalarında Yalova'ya özgü mahalli temalar ele alınacak, Yalova'nın değerleri duvarlarda hayat, öğrencilerin fırçalarında renk bulacak.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.